Connect with us

Lajme

Deputetja e PDK-së tregon pse vendi duhet të shkoj në zgjedhje

Vazhdojnë të rritën zërat brenda Partisë Demokratike të Kosovës, të cilët vlerësojnë se nëse vazhdohet me ketë qeverisje, atëherë vendi duhet të shkohet në zgjedhje të parakohshme. Deputetja e PDK-së, Sala Berisha- Shala thotë se pas gjithë zhvillimeve qe kanë ndodhur dhe mosshtyrjes se agjendës përpara, ndoshta do të ishte mirë qe të shkohet në zgjedhje të parakohshme.

Published

on

Ajo në emisionin ‘Fakt Plus’ me Leotrim Berishën, ka thënë se një proces i ri zgjedhor do të konfirmonte besimin e qytetarëve të secili subjekt politik.

Sa i përket buxhetit, ajo pret qe ky të përmirësohet, pasi sipas saj, LDK nuk mund ta kushtëzojë PDK-në. Deputetja e PDK-së shprehet e bindur se LDK do të marrë parasysh vërejtjet për buxhetin dhe ai do të përmirësohet gjatë dy leximeve në Kuvend.

Në këtë intervistë ajo ka folur edhe për zgjedhjet të cilat do të mbahen në komunën e Drenasit,  për të cilat ajo thotë se PDK do t’i fitojë pa balotazh.

E pyetur nëse, mosprezenca e Thaçit do të ndikoj në fushatën elektorale për Drenas, deputetja e PDK-së thotë se elektorati i kësaj partie është stabil dhe nuk do të ketë asnjë ndikim.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending