Connect with us

Lajme

Deputeti i LDK-së që as sëmundja nuk e ndalë për të votuar Demarkacionin

Published

on

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bardhyl Meta është i gatshëm të kthehet në Kosovë për 48 orë, nga ku po merr terapi sepse vuan nga një sëmundje e rëndë, vetëm për t’i treguar shefit të tij, Isa Mustafës, se është i ‘devotshëm’ në punë.

Ai pas reagimeve ku u mbajt Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, thotë se do të kthehet në seancën e Demarkacionit, për një seancë të mundshme për FSK-në dhe për seancën e Asociacionit.

Meta thotë kështu edhe pas një mbledhje të Këshillit të partisë së tij, me shumë tensione dhe ku nuk u lejua fjala e lirë, e atyre që nuk pajtohen patjetër me urdhrat e shefit.

Nuk duhet harruar se Meta, po kurohet jashtë vendit me para të ndara nga buxheti i vendit, që iu ndanë me vendim të Qeverisë të udhëheqë shefi i tij Isa Mustafa.

Shkrimi i plotë i tij:

Ka me siguri diku 8 – 9 javë – që Kryetarit të partisë sime, Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherit edhe Kryminister i vendit – z. Isa Mustafa – sikur edhe Kryetarit të Grupit Parlamentar të LDK-ës, z. Ismet Beqiri – ua kam bërë me dije, se në momentin që më njohtojnë – Unë – nderprejë menjëherë trajtimin e terapite e mia në Spitalin e Heidelbergut – dhe kthehem në Kosovë për 3-4 ditë, që të marr pjesë aktive në Seancën apo Seancat, Debatet sikur edhe në Votimet lidhur me:

– Demarkacionin,

– Asociacionin dhe natyrishtë e gjithsesi, edhe për

– Forcat e Armatosura të Republikës së Kosovës!

Me mjaftojnë 24 – 48 orë, njohtim paraprak!

p.s Kjo deklaratë është pergjigje publike, për ata që po ma shtrojne këtë pyetje (besojë, jo vetem mua?) në email apo sms, sikur edhe per media tjera që mund t’a shtrojnë nesër.

– Natyrishtë, kjo përgjigje, tashmë u hyn në punë edhe të tjerrëve që po i kalkulojnë votimet dhe rrjedhat e tyre…

– Dhe fatmirësisht, i prish punë ndonjë të “vetmuari” tjeter, që ka “profesion” spekulimin…

Me nderime – e për shnet,

BM

Heidelberg

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending