Connect with us

Lajme

Deputetët nuk votojnë raportin e RTK-së

Published

on

Në mungesë votash, Kuvendi nuk ka miratuar Raportin e Radiotelevizionit të Kosovës për vitin 2015. Deputetët e pranishëm në sallë nuk kanë votuar as pro as kundër këtij raporti, duke bërë kështu që të mos i marrë votat e duhura.

E kjo bëri që të reagoi Sabri Hamiti, i cili tha se kjo nuk është në rregull. „ Kjo i bjen si deputet që krejt ato zonja e zotni, kot i keni thanë se nuk iu intereson fati i këtij votimi. Ju po zhvilloni gjoja se polemika dhe kur vjen puna e vendosjes ju nuk jeni as pro as kundër“, tha ai..

Me 53 për, 6 kundër dhe 6 abstenime Kuvendi miratoi Raportin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për vitin 2015. Ndërsa me 30 për, 21 kundër dhe 20 abstenime nuk kalon Raporti i Zyrës së Rregullatorit për Energji për vitin 2015.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending