Connect with us

Lajme

Demokratët prijnë me numër më të madh të ulëseve në Senat

Published

on

Demokratët, sipas sondazheve të New York Times, momentalisht kanë siguruar 36 ulëse në Senat, ndryshe nga Republikanët të cilët kanë 31 sosh.

Në Virxhinia kanë triumfuar me demokratët, me Mark Werner në krye, teksa në West Virginia sondazhi i NY Times e shpallë fituese Shelley More Capito.

Sipas të njëjtit sondazh, republikanët po prijnë në shtetet si: Georgia me 7% të votave të numruara (52.2%) dhe Kentucky me 31% të votave të numëruar a (59.6%).

Ndërkaq, për sa i përket votave për president, kandidati i republikanëve, Donald Trump, po prin në Kentucky dhe Virxhinian Perëndimore, gjersa kandidati i demokratve, Joe Biden, në Virxhinia dhe Vermont.

Garë e ngushtë mes dy kandidatëve presidencial po shkon në Florida: Nga 81% të votave të numëruara, 4,668,601 (49.5%) ka Biden, teksa Trump ka 4,702,653 (49.6%).

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending