Connect with us

Lajme

Deklaratën për liberalizim e kundërshton edhe Vetëvendosje

Në mbledhjen e Komisionit për Punë të Jashtme është duke u diskutuar për draft deklaratën në lidhje me demarkacionin me Malin e Zi dhe çështjen e liberalizimit të vizave, njofton Klan Kosova.

Published

on

Në deklaratën e prezantuar nga shefat e grupeve parlamentare thuhet që deputetët të përkushtuar për paqe dhe stabilitet, pavarësisht dallimeve që kanë për shënimin e kufirit me Malin e Zi, pozita dhe opozita qëndron e bashkuar me qëllim që demarkimi të kryhet sa më shpejtë.

E me këtë nuk është pajtuar Aida Dërguti nga radhët e Vetëvendosjes, e cila ka thënë që pozita dhe opozita nuk janë të bashkuar, ngaqë këta të fundit kundërshtojnë marrëveshjen për demarkacionin me Malin e Zi, tashmë disa muaj.

“Vullnet dhe përkushtim kemi pasur të gjitha palët, mirëpo nuk pajtohemi me këtë marrëveshje. Në qofte se arrihet një konsensus në mes të partive politike mund të procedojmë me këtë deklaratë, përndryshe kjo deklarate është jo serioze” ka thënë Dërguti.

Ndërsa kundërshtime sa i përket pjesës së deklaratës ku thuhet që “Kosova ka përmbushur të gjitha kriteret nga udhërrëfyesi i BE-së për viza”, ka pasur Zafir Berisha, deputet nga NISMA, i cili vlerësoi që po t’i kishte përmbushur Kosova kriteret nuk do të kishte nevojë fare për deklaratë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending