Connect with us

Lajme

Dega e Obiliqit s’e do Aganin kryetar të Partisë së Drejtësisë

Published

on

Përmes një njoftimi për media të Degës së Partisë së Drejtësisë në Obiliq, ka thënë se duke parë zhvillimet e fundit në Partinë e Drejtësisë, ka mbajtur mbledhjen e radhës në të cilën nxjerr një deklaratë.

“Ne si degë jemi për një reformim dhe rifuqizim të PD-së. Ne dëshirojmë t’i kthehet identiteti dhe dinjiteti i Partisë së Drejtësisë në përputhje me vlerat kombëtare dhe fetare. Ne jemi kundër veprimeve individuale dhe të interesave personale që mundohen ta devijojnë qasjen e PD-së karshi politikëbërjes dhe shtetndërtimit. Meqenëse PD ka luajtur një rol kyç në politikë, që nga themelimi i saj e deri më sot ka qenë dhe duhet te jetë në diskursin e njëjtë me anëtarësinë dhe ka marrë gjithherë në konsideratë”, thuhet në deklaratë.

Pas vendimit të Kryesisë së Partisë së Drejtësisë, Këshillit Drejtues për shkarkimin e kryetarëve të shtatëmbëdhjetë degëve të PD-së, ne e kundërshtojmë fuqishëm këtë vendim të cilin e konsiderojmë si të pa bazë.

“Ne si degë në Obiliq njoftojmë anëtarësinë e PD-së se vendimet e kryetarit të degës kanë qenë në përputhje të plotë me qëndrimet e kryesisë nga të cilat janë bërë në mbledhjen me datë 04.08.2016, ne si degë besojmë se kemi legjitimitet me mandat konform statutit të Partisë së Drejtësisë”, thuhet më tej aty.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending