Connect with us

Lajme

Deda e Kusari-Lila ende pa parti, lusin Vjosa Osmanin që t’iu bashkohet

Published

on

U ndanë nga partitë e tyre për të themeluar partinë e re, por Mimoza Kusari-Lilës dhe Ilir Dedës nuk po i ecin gjërat siç planifikonin, edhe pse thanë se subjekti i ri do të zyrtarizohet gjatë muajit qershor. Tash jemi në korrik, ndërsa dy protagonistët nuk kanë bërë ndonjë lëvizje konkrete, të paktën prej asaj që shihet nga jashtë, drejt themelimit të partisë.

Muaj më parë, Deda kishte publikuar një fotografi me Kusari-Lilën, e cila aktualisht është kryetare Gjakovës, që supozohej të jetë bërë nga kryetari i partisë së re. Asgjë nuk u zbulua as prej kësaj.

Ajo që po vërehet janë ngecjet e dy politikanëve të ri për të nxjerr një platformë të re politike, për të cilën thuhej se do të jetë më ndryshe dhe do ta rikthente shpresën tek qytetarët.

Madje, dy politikanëve duket se nuk do t’i bashkohet as Vjosa Osmani e LDK-së e cila tash e një kohë të gjatë është e pakënaqur me partinë e saj.

Kusari-Lila në emisionin “Personale” ka thënë se Osmani nuk mund ta reformojë LDK-në. Sipas saj, Osmani duhet t’i bashkohet një partie të re, duke aluduar në partinë e saj të pathemeluar ende. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending