Connect with us

Sporti

Debutim ëndrrash për Halimin, shënon gol të jashtëzakonshëm në fitoren e Brondbyt (Video)

Published

on

Besar Halimi ka shkëlqyer në debutimin e tij në kampionatin danez me skuadrën e Brodnbyt.

 Ylli kosovar ka qenë titullar me skuadrën daneze në takim ndaj Midtjylland ku shënuan fitore 3-0.

Halimi që u huazua te Brondby nga Mainz 05, arriti ta shënoj golin e tretë në këtë sfidë.

Pas një depërtimi fantastik në zonë, gjilanasi goditi për mrekulli duke shënuar një gol në stilin e Lionel Messit.

Pas ndeshjes, Besari ka folur duke thënë se kanë bërë një start të mirë në kampionat dhe është ndjenjë e mirë për të shënuar gol.

“Ishte një start i mirë në kampionat. E gjithë skuadra ka bërë një paraqitje të mirë”, tha Halimi.

“Jam i lumtur me golin e shënuar por e rëndësishme ishte fitorja”, u shpreh mesfushori gjilanas.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending