Connect with us

Lajme

Debati Mustafa-Arifi: Pse u quajt “Bela Lalla” kryeministri?

Një debat i tensionuar viral është zhvilluar sot mes kryeministrit Isa Mustafa dhe këshiltarit Ramush Haradinaj, Avni Arifi. Deri tani, sa nuk kemi një revansh Facebook-u të Mustafës ndaj Arifit, kryeministri është provokuar keq nga ky i fundit, i cili përdori një poshtërim që kryeministri serb ia kishte bërë kryeministrit të Kosovës, duke e quajtur “Bela Lalla”.

Published

on

Ishte Arifi ai që fillimisht reagoi ndaj statusit të Mustafës ku mburrej për uljen e papunësisë dhe zhvillimin ekonomik në Kosovë.

“Kur flet Isa Mustafa për rritje ekonomike dhe zvogëlim të papunësis krijon bindje se është shef i Makinerisë së rrenave e jo Kryeministër”, shkroi ai gjatë ditës.

Por një reagim i ashpër e me akuza të rënda, por i zakonshëm për Mustafën, erdhi ndaj Arifit dhe partisë së tij.

Ai, pa ua përmendur emrin, Arifin e bashkëpartiakët e tij i quajti kokëboshë e banditë, të cilëve, sipas tij, “mund t’u pengojë progresi i Kosovës”.

“Rritjen ekonomike të Kosovës prej 4% vitin e kaluar dhe mbi 4% këtë vit, që është më e larta në Evropë, si dhe uljen e papunësisë nga 35.3% në vitin 2014 në 26.2% këtë vit, e konstatojnë institutet relevante. Jo Kryeministri! Kokëboshëve e banditëve mund tu pengojë progresi i Kosovës. Sa më shumë që kemi progres aq më pak do të ketë hapësirë për mashtrues që vjelin të varfërit. Vendi ka filluar të frymoj lirshëm nga bosët e kazinove dhe reketit, nga sekserët dhe ryshfeti. Prandaj ka zhvillim”, shkroi Mustafa në Facebook duke iu kundërvënë Arifiti, shkruan Periskopi.

I menjëhershëm ishte reagimi i Arifit për të dytën herë. E quajti “Bella Lala”, në serbisht, që në shqip i bie “tulipan i bardhë” –ashtu siç e kishte quajtur kryeministri serb, Aleksandar Vuçiq kur Mustafa ishte zotuar se nuk do të shkojë në Bruksel pa u liberalizuar vizat për qytetarët e Kosovës.

“Vjen, vjen si tulipan i bardhë”, kishte thënë Vuçiq dhjetë muaj më parë. Dhe ashtu kishte dalë. Mustafa kishte shkelur premtimin e tij.

Komenti i plotë i Arifit:

Për postimin e fundin paska reagu Isa. Normal me paftyrësi.

Vitin e kaluar ky Kryeministri Rrenc që ka Kosova ka pas premtuar se sdo të shkoj në Bruksel pa u dhanë qytetarëve të tij vizat. U pa kush ishte kokëbosh. Kryeministër shkove ti si kokëbosh në Bruksel dhe si “bela Lala”. Isë e ke nisë me rrena. Kur po flet per haraq e kazino shtrëngoje rrenën pak ma shumë se kurgjo tjetër stë ka mbetë. Kryeministër Rrenc. Për punësim e ekonomi atë që ta thamë ne shumë ma ashpër ta tha Komisioni Europian tri javë më parë por atyre ju palove. Sepse je “Bella Lala”.

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending