Connect with us

Sporti

De Bruyne: Nuk kam asgjë ndaj Mourinhos

Ylli i Manchester City, Kevin De Bruyne, ka insistuar se nuk ka asnjë problem me ish trajnerin e tij, Jose Mourinho.

Published

on

Belgu nuk kishte arritur të fitojë një vend në formacionin e Chelseat nën Mourinho, ku portugezi kishte vendosur të shes drejt ekipit gjerman, Wolfsburg.

Jose Mourinho kishte deklaruar se Kevin De Bruyne nuk ishte i gatshëm për të luftuar për vendin e tij në formacion duke vendosur për të larguar nga skuadra e Chelseat.

“Nuk kam problem me Jose”, tha De Bruyne për Dail Mail.

“Nesë ai ka deklaruar ashtu për shtypin atëherë ata do t’i besojnë sepse në ato momente vetëm ato gjëra kanë mundur të dëgjojnë, por unë nuk mendoj se jam ashtu siç ka thënë ai.

“Unë gjithmonë kam dashur të luajë. Kam luajtur mjaft shumë në karrierën time dhe jam vetëm 25-vjeçar. Pra unë jam përgjigjur mjaft mirë”, përfundoi mesfushori belg.

De Bruyne pas transferimit të tij në Wolfsburg kishte shkëlqyer për “ujqërit” duke siguruar një transferim tek Manchester City. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending