Connect with us

Sporti

De Biasi thotë se e mahnit himni kombëtar i Shqipërisë

Published

on

Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, thotë se himni shqiptar e mahnit. Italiani çdo ndeshje këndon shqip bashkë me futbollistët.

Në një intervistë për gazetën italiane La Repubblica, De Biasi ka folur për Shqipërinë. Ai foli për eksperiencën e tij tanimë si një shqiptar i vërtetë që këndon dhe himnin.

“Më mahnit. Fjalët i ka pak të vështira, i njoh kuptimin, por shqiptimi është i komplikuar. Për fat të mirë, kur kendohet himni ne stadium kane vendosur edhe karaoke. Ky është një popull i jashtëzakonshëm, ka njohur diktatura dhe vuajtje, gjejmë tifozë shqiptarë ngado që shkojmë, një pasion të jashtëzakonshëm” ka thënë De Biasi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending