Connect with us

Sporti

De Biasi ka zbuluar lojën që do të bëjë Shqipëria për ndeshjen me Rumaninë

Published

on

Gianni De Biasi ka zbuluar lojën që do të bëjë Shqipëria për ndeshjen me Rumaninë.

Para ndeshjes së madhe me Rumaninë, De Biasi ka thënë se do të vazhdojë me lojën defanzive, me shpresën se kombëtarja do të shënojë së paku një gol.

Pas dy humbjeve, fitorja me Rumaninë në ndeshjen e fundit të grupit A do t’i dhuronte Shqipërisë shansin që të përfundojë si një nga ekipet më të mira të vendit të tretë, dhe të kualifikohet për fazën e eliminimit direkt. Barazimi apo humbja do të thotë eliminim nga EURO 2016.

“Kjo do të jetë një ndeshje për jetë a vdekje”, tha De Biasi. “Duhet të jemi të përqëndruar në maksimum, në veçanti në anën defanzive”, shtoi tekniku italian.

De Biasi më tej tha se beson që Shqipëria e ka nderuar këtë kampionat, pasi ka luajtur me vendosmëri ndaj Francës deri në 50 sekondat e fundit kur francezët shënuan dy gola.

“Kam folur me lojtarët e mi dhe u kam thënë atyre se nëse dëshirojnë kualifikimin, duhet të shfrytëzojmë të gjitha mundësitë që kemi”, ka përfunduar De Biasi.

Rumania dhe Shqipëria do të përballen me fillim nga ora 21.00 në Stade de Lyon. /Gazeta Blic/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending