Connect with us

Lajme

David Beckham apelon për mbetjen e Britanisë në BE

Published

on

Ylli anglez i futbollit, David Beckham, ka mbështetur mbetjen e Britanisë së Madhe në Bashkimin Evropian.

“Për fëmijët tanë dhe fëmijët e tyre, ne duhet të përballemi me problemet e botës së bashku dhe jo vetëm”, ka thënë ish-futbollisti i Manchester United-it.

Më 23 qershor, në Britani mbahet referendumi për vazhdimin ose jo të anëtarësisë në BE.

“Jetojmë në një botë shumë energjike, ku së bashku jemi të fuqishëm. Për këtë arsye do të votoj për mbetjen në BE”, ka thënë Beckham përmes një postimi në Facebook, dy ditë para referendumit.

Beckham, 41 vjeç, ka theksuar edhe ndikimin evropian në karrierën e tij, gjatë së cilës ka fituar 19 trofe të rëndësishme dhe ka kaluar katër vjet në Real Madrid.

Ai ka luajtur po ashtu në Millan dhe Paris.

“Këto qytete të mëdha evropiane dhe tifozët e tyre të pasionuar më kanë mirëpritur mua dhe familjen time dhe na e kanë dhënë mundësinë t’i shijojmë kulturat e tyre unike dhe frymëzuese”, ka thënë ish-mesfushori Beckham.

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending