Connect with us

Lajme

Daut Haradinaj sjell fakte të reja për Demarkacionin

Published

on

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka thënë se edhe në literatura malazeze Çakorrin e konsideron si kufiri në mes dy shteteve.

Haradinaj ka shkruar në Facebook se kjo marrëveshje nuk është më funksionale dhe këtë e kanë kuptuar të gjithë.

Ky është shkrimi i Haradinajt në Facebook:

“Krahas shumë informatave që po na vijnë nga të gjitha anët, e që i falënderoj shumë, me lejoni të ndajë një të tillë, për të gjithë ata skeptikë të Demarkacionit, se si vet Mali i Zi e konsideron Çakorrin si kufirin mes dy shteteve. Unë nuk di serbishtën,( nuk e them për ofendim të askujt) por kushdo që e dinë do të duhej ta lexojë, Idea që prapë t’i jepet Listës Srpska, për ta dëmtuar veten, është e gabushme. Prandaj kjo marrëveshje nuk është me funksionale, sepse vet deputetët e kanë kuptuar sa e dëmshme është”, shkruan ai.

cakorr 2 cakorr

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending