Connect with us

Lajme

Daut Haradinaj: Nëse Ramushi ekstradohet në Serbi, krisë lufta (Video)

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, në emisionin InfoBox të RTV Dukagjinit, ka kërcënuar edhe me luftë nëse i vëllai i tij, Ramushi, ekstradohet nga Franca për në Serbi. Madje, ai thotë se nëse ndërkombëtarët duan një Kosovë pa komunitetin serb, atëherë le ta ekstradojnë atë.

Published

on

“Munden me na fut në luftë, asgjë tjetër. Unë nuk e di për të tjerët, por unë e di për vete se në rast se gabojnë dhe bëjnë kësi veprime, atëherë të bëhen gati për tema më serioze. Nëse e duan Kosovën etnikisht pa serbë, atëherë le të bëjnë hajgare”, tha ai.

I bindur se demarkacioni nuk ka gjasa të marrë votat e parlamentarëve, Haradinaj i bën thirrje Qeverisë që këtë marrëveshje ta sjellin sa më shpejt për votim, në mënyrë që ajo të dështojë,

“Unë shumë do të kisha pas qejf që kryeministri mos ta vonojë e që ta sjell Demarkacionin. Madje, kryeministri është dashtë me 1 shtator të vitit të kaluar ta hedh në votim, kur erdhi në sallë dhe e tërhoqi vet. Sa më shpejt që e sjell, aq më mirë është, se edhe i jepet zgjidhjet këtij problemi që tash e sa kohë po e mban Kosovën zvarrë”, tha ai.

Mocioni i votëbesimit, sipas nënkryetarit të AAK-së, mund ta rrëzojë Ekzekutivin brenda muaji, derisa shprehu bindjen e tij se subjektet politike të tanishme qeverisëse, do të mposhten në zgjedhjet e ardhshme parlamentare – pikërisht nga opozita.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending