Connect with us

Lajme

Dardan Sejdiu: Adem Grabovci tallet me sistemin e drejtësië

Published

on

Dardan Sejdiu, ka thënë se ironia e Adem Grabovcit në Prokurori, ishte tallje e sistemit të gjyqësisë.

“Nëse një shef i Grupit Parlamentar, një deputet, shkon në Prokurori, pas 25 episoda përgjimesh në të cilat shihet që është kap shteti dhe thotë erdha këtu për të emëru prokurorë, dhe një orë më vonë, i zgjatet paraburgimi aktivistëve për të cilët nuk kanë asnjë dozë, asnjë fakt të vetëm veçse se i ka fut prokuroria, gjyqësori në këtë lojë, dmth për çka po flasim na këtu. Na duhet, si vend, si shoqëri, t’bëhemi bashkë që të gjithë dhe ta qojmë këtë vend në zgjehdje. Pra, kjo qeveri duhet të dorëhiqet dhe ky vend duhet të shkojë në zgjedhje” ka thwnw Sejdiu.

Nënkryetari i Vetëvendosjes, Dardan Sejdiu ka komentuar për deklaratën e Kurtit kur thoshte se “është parandaluar lufta”.

Është logjike kur parandalon një demarkim të gabuar, ke parandaluar konflikt. Qeveria e këtij vendi është aq e papërgjegjshme dhe është e gatshme që të krijoj tension me një shtet mik që nuk e bën një demarkacion të drejtë. Një kufi i demarkuar mirë krijon paqe e progres, një kufi i demarkuar gabim shkakton telashe. Albin Kurti flet për parandalim të asaj që mund të shkaktonte votimi i demarkacionit”, ka thënë Sejdiu në “Rubikon” të KTV-së.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending