Connect with us

Lajme

Dalin pamjet, kjo është banesa ku jetonte shqiptari që kreu sulmin terrorist në Vjenë

Published

on

Janë publikuar fotot nga vendbanimi i Kujtim F., i cili u konfirmua nga ministria e mbrojtjes se ishte një nga sulmuesit e mbrëmshëm në Vjenë, në aktin terrorist që ndodhi.

Pas sulmit apartamenti ku ai banonte u bastis. Ai thuhet se ka jetuar në një pronë komunale të strehimit në mes të qytetit të Danubit.

Në orën 1.30 të mëngjesit, banorët u zgjuan nga një shpërthim, ku policia kishte përdorur eksploziv  për të arritur në banesën e atentatorit, i cili ishte qëlluar rreth katër orë para Ruprechtskirche.

“Të gjithë e kemi dëgjuar zhurmën. Ka gjithnjë trazira – por diçka e tillë më ka shtangur,” i tha një fqinj ‘’Heute’’.

“Nuk e dija se çfarë po ndodhte. U ngrita dhe vrapova drejt te dera dhe shikova jashtë. Unë pashë vetëm figura të zeza sepse nuk kisha syzet”, tha Kevin S.

Ai jetonte direkt nën banesën e vrasësit. Vetëm kur kishte veshur syze, ai atëherë e kuptoi se ishte çështje e njësive të policisë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending