Connect with us

Lajme

Daçiq thotë se Kosova është kusht i padrejtë ndaj Serbisë për hyrjen në BE

Published

on

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq deklaroi për mediat serbe se gjithë punën e aktivitetin tonë politik për integrim në BE na kushtëzohet me ecurinë e dialogut me Kosovën.

Tutje ai shtoi se insiston që BE të bëjë të qartë dinamikën e procesit të integrimit në BE.

“Insistoj në atë, sepse BE ka nisur bisedimet për buxhetin për periudhën pas vitit 2020, prandaj është e nevojshme të sqarohet se a planifikohet mjete për hyrjen të ndonjë vendi në BE”, theksoi ministri Daçiq.

Ministri Daçiq, veç tjerash, përmendi dhe çështjen e dialogut me Kosovë, për çka, sipas tij, padrejtësisht i është vënë si prag Serbisë në hyrjen në BE, transmeton RTK.

Ndërkaq, i pyetur për Maqdoninë, ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, theksoi se Beogradi zyrtar gaboi që njohu Maqdoninë sipas emrit kushtetues me ç’rast kemi nervozuar Greqinë, ndërkohë që Maqedonia njohu pavarësinë e Kosovës, .

Në fund, minstri Daçiq theksoi se BE duhet  të thotë qartë se çfarë planifikon me Serbinë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending