Connect with us

Lajme

Daçiq, politikan i harxhuar dhe nuk ka çfarë t’i ofrojë rajonit

Published

on

Partia FRODEM ka reaguar ndaj deklaratës së diplomatit serb, Ivica Daçiq, në lidhje me atë se Serbia ka gabuar që e ka pranuar Maqedoninë nën emrin kushtetues, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Nga FRODEM thonë se Daçiq nuk ka asgjë për tu penduar, sepse çdo veprim i Serbisë drejt Maqedonisë, madje edhe para 20 viteve ishte përfitim për Serbinë. E varfër është se pas kaq vitesh politikanë të harxhuar si Daçiq, nuk ka asgjë tjetër për të ofruar në rajon, por përmes mbijetesës, qartë shihet se përpiqet të hiqet si udhëheqësi rajonal i rremë.

‘Jo se këtë pikëpamje e ka shprehur për herë të parë. Por veçanërisht tani dhemb, sidomos kur tani çështjet lëvizin pozitivisht. Kur Evropa po bën përpjekje të rëndësishme për integrimin e Ballkanit Perëndimor. Tani kur Maqedonia ka nisur ndërtimin e politikës së fqinjësisë së mirë për të kapërcyer mosmarrëveshjet dhe historitë e dyshimta’, thuhet ndër të tjera nga FRODEM.

Deklarata e Daçiq erdhi pas takimit të pardjeshëm në Athinë me ministrin e Jashtëm grek Nikos Kotzias. /Telegrafi/

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending