Connect with us

Lajme

Daçiq në Madagaskar tregon se ku mund të përfaqësohet Kosova

Nuk është qëllim, as dëshirë e Serbisë izolimi i askujt, por është kundër politizimit të punës së organizatave ndërkombëtare nga Organizata Ndërkombëtare e Frankofonisë (OIF), në të cilën Kosova ka marrë statusin e vëzhguesit, UNESCO dhe të gjithë sistemit të KB, deklaroi sot ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq.

Published

on

 

Siç raporton FoNet, ai i ka bërë thirrje kësaj organizate në samitin 32 të OIF-së, që po mbahet në Madagaskar, që, siç citohet të jetë shprehur, “me qëndrime të veta parimore të kontribuojë në suksesin përfundimtar të dialogut Beograd – Prishtinë, në funksion të stabilitetit politik dhe ekonomik të Ballkanit Perëndimor”, transmeton Koha.net.

Siç ka thënë ai, Kosova mund të marrë pjesë në organizatat rajonale dhe në një varg organizatash të tjera ndërkombëtare, por me status neutral dhe në përputhje me Rezolutën e KS të KB 12 44.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending