Connect with us

Lajme

Daçiq kërcënon shqiptarët: Mos luani me zjarrin

Published

on

Kreu i Partisë Socialiste të Serbisë e themeluar nga, Sllobodan Millosheviq, njëherësh zëvendëskryeministër në Serbi, Ivica Daçiq ka kërcënuar sot gjithë shqiptarët në Kosovë.

Daçiq ka porosit shqiptarët nga Kosova që të mos luajnë me zjarr.

“Çfarë flet vëllai i Ramush Haradinaj është presioni më i tmerrshëm në gjykatë për të provuar se shqiptarët nga Kosova duan të shfarosin serbët dhe janë vazhdimisht në kërkim të arsyes për të përfunduar punën, që në mars nuk e kanë bërë. Unë nuk pres që të reagojnë Thaçi e Mustafa sepse ata mendojnë njësoj, por pres që të ketë  ndonjë zë nga Brukseli, ose heshtja e tyre do t’i japë legjitimitet spastrimit etnik të serbëve nga Kosova. Nga ana tjetër, unë i këshilloj të gjithë të mos luajnë me zjarr, sepse Serbia do ta mbrojë popullin e vet në çdo kohë”, ka thënë Daçiq për alo.rs, transmeton Indeksonline.

Ndryshe deputeti Daut Haradinaj, ka deklaruar gjatë kësaj jave se vëllai i tij, Ramush Haradinaj, mund të ekstradohet nga Francë në Serbi, “nëse dikush e do Kosovën etnikisht pa serbë”.

“Kemi dhënë prova se jemi njerëz të fjalës dhe këtu pajtohem me të gjithë, por ndjekja nga kriminelët në Beograd do ta marr përgjigjen e njëjtë çdo herë”, ka thënë ndër të tjerash Daut Haradinaj.

Kurse pas kësaj deklarate i menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i Ministri serb, Aleksandar Vulin i cili ka ka kërkuar nga bashkësia ndërkombëtare të reagojë ndaj kërcënimeve të Daut Haradinajt, për “spastrim të Kosovës nga Serbët”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending