Connect with us

Lajme

Daçiq: Interpoli refuzoi kërkesën e Kosovës për anëtarësim

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq tha sot se ka dështuar një përpjekje tjetër e Kosovës për anëtarësim në Komitetin Ekzekutiv të Interpolit.

Published

on

“Edhe pse Kosova u përgatit për muaj të tërë dhe i dërgoi shënime të  gjitha shteteve anëtare, Asambleja e Përgjithshme e Interpolit ka refuzuar të gjitha kërkesat për ta  përfshirë në rendin e ditës të së seancës së saj pikat shtesë për anëtarësim”, ka thënë kryediplomati serb, njofton Ministria e Jashtme e Serbisë.

Shefi i diplomacisë serbe ka theksuar se Kosova në prill të vitit 2015 ka paraqitur kërkesën për anëtarësim, por  Komiteti Ekzekutiv i Interpolit nuk e ka pranuar këtë propozim, raporton agjencia serbe e lajmeve “Tanjug”, përcjellë Klan Kosova.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending