Connect with us

Sporti

Conte beson se Guardiola e ka lehtë te City

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte ka folur rreth sukseseve të Manchester Cityt në këtë sezon nën drejtimin e Pep Guardiolas.

Published

on

Manchester City është lider në Premier Ligë me 15 pikë pas pesë javësh.

Dhe, italiani thotë se trajneri katalunas e ka të lehtë punën te skuadra nga Etihad Stadium, për shkak se ka lojtarë që janë prej kohësh kanë qenë të përshtatur me filozofinë e tij të lojës.

“Mendoj se Manchester City janë duke luajtur futboll të ngjashëm me atë që luanin në të kaluarën”, deklaroi Conte.

“Ju duhet të shikoni se cilën taktikë të përdorni në ato situata. Te City kjo nuk ndodh për shkak se drejtuesit e futbollit janë spanjoll dhe blenë shumë lojtarë që kanë punuar nën këtë ide të futbollit dhe nën këto taktika. Mendoj se kjo është më e lehtë për lojtarët që të marrin ato ide të lojës”. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending