Connect with us

Lajme

Çollaku thotë se Britania e Madhe gaboi

Published

on

 

Sipas ministrit për Integrime, Bekim Çollaku Britania e Madhe gaboi me referendumin e djeshëm, duke marrë vendim që të dalë nga Bashkimi Evropian.

“Rezultati i referendumit në Mbretërinë e Bashkuar për largim nga Bashkimi Evropian nuk është lajm i mirë. Ky realitet i ri është momenti më sfidues dhe më i vështirë i këtij unioni që nga themelimi i tij”, shkruan Çollaku në një postim në Facebook.

Sipas Çollakut, për Kosovën që ka aspiratë të fuqishme anëtarësimin në BE, është e dhimbshme që një nga shtetet anëtare që ka qenë ndër të parat që e ka njohur pavarësinë e Kosovës dhe ndër më mbështetëset në rrugën e saj evropiane, të largohet nga BE.

“Por ky është një vendim i një procesi demokratik, dhe si të tillë e respektojmë. Pavarësisht kësaj, Kosova dhe Mbretëria e Bashkuar do të vazhdojnë të kultivojnë dhe thellojnë marrëdhëniet bilaterale në çdo rrethanë. Liderët e shteteve anëtare të BE tani kanë detyrë urgjente që ta mbajnë Bashkimin Evropian të bashkuar në këto momente të vështira”, thuhet tutje. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending