Connect with us

Lajme

Çollaku: Ratifikimi i demarkacionit mund të bëhet deri në fund të vitit

Published

on

Procesi i demarkacionit me Malin e Zi nuk ka shanse të kthehet në pikën zero, ka thënë ministri i Integrimit, Bekim Çollaku. Ai thotë se ky mbetet kriter nga Komisioni Evropian dhe nuk do të ndryshojë, prandaj nuk duhet të humbet kohë në këtë drejtim.

Çollaku ka bërë thirrje për konsensus politik mes të gjitha palëve, sepse çdo vonesë, sipas tij, do të ketë pasoja, ndërsa tha se nuk është patjetër të kalojë në këtë sesion, me rëndësi që të kalojë brenda vitit 2016.

Fillimisht, partitë në pushtet insistonin që çështja e demarkacionit me Malin e Zi të përfundonte në Kuvend para pushimeve verore, por se tash duket se kështu nuk do të ndodhë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending