Connect with us

Lajme

Çollaku: Ratifikimi i Demarkacionit me Malin e Zi, heq sivjet vizat për kosovarët

Published

on

Ministri i Integrimeve Evropiane, Bekim Çollaku, deklaroi se Kosova duhet të përmbushë edhe kriterin e fundit për liberali8zim të vizave.

E ky kriter sipas tij, është ratifikimi në Kuvend i marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi, në mënyrë që të mos u lihet hapësirë vendeve të BE-së që të dalin kundër vendimit.

Ministri Çollaku tha se ky kusht specifik është kërkuar edhe në raportin e fundit të Komisionit Evropian për liberalizimin e vizave të publikuar në dhjetor të 2015.

“Tani ëhstë koha për qartësi dhe të pranojmë se ky është një kusht i vendosur nga BE-ja dhe si i tillë nuk mund të anashkalohet”, tha ministri Çollaku në një intervistë për gazetën Zëri.

Ministri Çollaku edhe një herë ka shprehur bindjen e tij se këtë vit, do të hiqen vizat për kosovarët dhe ata do të mund të udhëtojnë lirisht në shtetet e zonës Schengen.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending