Connect with us

Lajme

Çollaku qet në rrenë Mustafën e Thaçin

Published

on

Analisti politik, Halil Matoshi ka goditur Hashim Thaçin e Isa Mustafën.

Në një shënim në Facebook Matoshi ka thënë se Thaçi e Mustafa na rrejtën kur thanë që Demarkacioni është kusht për Liberalizimin.

Shënimi i plotë i Matoshit:

Thaci e Mustafa kane rrejt: Demarkacioni me Malin e Zi nuk asht kusht per liberalizimin e vizave!?

* Me 23 maj Presidenti i vendit Hashim Thaci ka rrejt publikun: Ai per Radio Evropa e lire ka thane se ”… agjendat ditore nuk mund ta cënojnë dhe rrezikojnë procesin e liberalizimit të vizave. Asnjë interes i adresave të caktuara të ngushta politike nuk do të mund të tejkalojë interesin madhor, vullnetin madhor të qytetarëve të Kosovës, interesin e përbashkët dhe qëllimin e vizionin tonë evropian për liberalizim të vizave”. (http://www.evropaelire.org/a/27752021.html)

* Me 6 maj 2016 ne “Argument Plus” te RTV 21 Kryeministri Mustafa ka rrejt publikun kur tha se askush nuk ka të drejtë të pengojë procesin e liberalizimit të vizave për një çështje si demarkacioni e cila mund të përmirësohet në momentin që të verifikohet e kundërta.
“… në qoftë se thotë se unë nuk e votoj këtë sepse mendon që fiton një përkrahje, mirëpo ne në këtë rast humbim shumë sepse humbim shansen tonë që të liberalizohen vizat dhe qytetarët tanë të lëvizin lirshëm.” (http://www.gazetaexpress.com/…/mustafa-askush-nuk-ka-te-dr…/)

* Ma ne fund del Ministri i Integrimeve Bekim Collaku dhe i qet n’rren dy kreret e shtetit , Thacin e Mustafen, duke pohu se demarkacioni me Malin eZi s’asht kusht per liberalzimin e vizave.
Kwtw ai ia tha televizionit publik ne ni interviste me 17 Qershor 2016, 20:26 (http://gazetablic.com/demarkacioni-seshte-kusht-per-viza/)

P.S.

* Me rrejt publikisht dhe ma kalu pa pasoja, kjo ndodh vetem ne Kosove. Keta lider, ky pushtet ekstraktiv deshmon se Kosova drejtohet nga Kakistokracia (nga qytetaret ma te ligj te mundshem) dhe nese neser deshton shteti i Kosoves do te jene bashkfajtor edhe ata qe votojne keta dy dhe partite e tyne!!!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending