Connect with us

Lajme

“Çmendet” Turqia, “Der Spiegel” e paraqet Erdogani diktator

Published

on

Turqia ka kritikuar ashpër revistën gjermane “Der Spiegel”, për shkak se kryeministrin turk, Rexhep Tajip Erdogan e ka paraqitur si diktator.

Gazeta gjermane i kishte kushtuar një artikull Turqisë, të cilën e quajti “Vendi që e humbi lirinë e tij”, ndërsa Erdoganin e paraqiti si diktator.

Ministria e Jashtme turke tha në një deklaratë se artikulli ishte krejtësisht i pasaktë dhe e bënë vështirë të dallohen “gjendja e mendjes së çoroditur dhe paragjykimeve”.

Në kopertinën e gazetës është fotografia e Erdoganit, që paraqitet më një shprehje nervoze me syzë dielli dhe në prapavi është një montazh, fotografia e dy minareve të xhamisë në Stamboll që u kthyen në një raketë në kohën e nisjes.

erdogan

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending