Connect with us

Lajme

Clinton ende ka gjasë të fitojë, 4 shtetet e mbetura mund ta ndalin Trump

Hillary Clinton ende ka gjasë që ta fitojë garën presidenciale, pavarësisht se është në disavantash të madh.

Published

on

 

Ka mjaftë vota elektorale që mund të ndalin Donald Trump nga fitorja, për aq kohë ku pjesa e mbetur e shteteve mund të kthehen në favorin e Clinton.

Shtetet e mbetura si Pensilvania, Miçigan, Minesota dhe Arizona mund të jenë të mjaftueshme për të arritur 270 votat elektorale të duhura për ta çuar atë drejt Shtëpisë së Bardhë.

Tash për tash siç shkruan The Independent, Trup ka 238 vota karshi Clinton 215. Kështu mbesin edhe 85 vota që qojnë te fitoja dhe vijnë nga shtetet ku gara është e zjarrtë.

Shtetet si Pensilvania dhe Miçigan bashkë bëjnë 36 vota që e qojnë Clinton te fitorja. Ani pse ajo aktualisht është duke i humbur ato nuk ka një margjina se fitorja e Trump është punë e kryer.

Edhe barazimi shihet si mundësi e i përket Dhomës Përfaqësuese që ta përcaktojë fituesin, transmeton.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending