Connect with us

Lajme

Çka po ndodh në Amerikë në zgjedhjet presidenciale?

Published

on

Ky është një rikapitulim i ngjarjeve të ditës në zgjedhjet presidenciale amerikane.

FBI ka lansuar një hetim pas raportimeve se në pjesë të ndryshme të vendit ka pasur thirrje automatike te njerëz të ndryshëm që të mos votojnë sot. Zyrtarët kanë thënë se votuesit duhet t’i injorojnë këto thirrje dhe se votimi po vazhdon si normalisht.

Rezultatet në Karolinën Veriore do të shtyhen me të paktën 45 minuta pasi votimet në katër lokacione janë shtyrë këtë mëngjes, duke bërë që zyrtarët të shtyejnë kohën e paraparë për të votuar, shkruan BBC, përkthen Periskopi.

Kandidadi demokrat Joe Biden aktualisht po prin në sondazhe, megjithëse beteja është më e ngushtë në shtetet kyçe, që mund ta ndërrojnë kursin e zgjedhjeve.

Të dy kandidatët kanë vazhduar udhëtimin në ditën e zgjedhjeve.

ShBA-të pritet të kenë daljen më të lartë në zgjedhje në histori. /Periskopi  

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending