Connect with us

Lajme

Çka e këshillonte Tony Blair Edi Ramën?

Published

on

Afërsia e ekipit të Edi Ramës me ekipin që ka menaxhuar zyrën e ish- kryeministrit britanik Tony Blair, tashmë është e njohur. Tony Blair, njihej edhe si një këshilltar ‘pa para’ për qeverinë shqiptare.

Periskopi, dje raportoi se Edi Rama, tani do të mbetet pa këtë këshilltar, pasiqë kompania këshilluese e udhëhequr nga Tony Blair, e cila ka të bëjë kryesisht me marrëdhëniet me publikun’, do të mbyllet.

Por kush ishte njeriu i Tony Blair, që duket se ishte këshilltari kryesor i Partisë Socialiste.

Alastair Campbell, ish drejtori i komunikimit në zyrën e Tony Blair dhe një ‘këshilltar i lirë strategjik’ për kryeministrin shqiptar.

Ai kishte ndihmuar Shqipërinë në projektin e saj “Next generation”, projekt nga i cili nuk dihet ende asnjë rezultat.

Kështu që, ndihma e Tony Blair për Edi Ramën mbetet e panjohur.

Muajin e kaluar, Tony Blair dhe Edi Rama janë takuar në Shqipëri.

Blair ishte kritikuar nga mediat britanike se po ‘shëtiste rrugëve të Tiranës’ në kohën kur po përballej me akuzat për luftën në Irak.

“Është Tirana, Tony”, shkruante DailyMail. /Periskopi/

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending