Connect with us

Sporti

City fiton derbin e qytetit

Published

on

Manchester City ka triumfuar kundër Manchester United, në kryendeshjen e xhiros së katërt në Premier Ligë.

Të përzgjedhurit e Pep Guardiolas mposhtën Unitedin me rezultat 1:2 si mysafir.

Golat u shënuan në pjesë të parë, ku fillimisht mysafirët shënuan dy golat e parë, të parin nëpërmjet Kevin De Bruyne në minutën e 15, ndërsa të dytin në minutën e 36 nëpërmjet talentit Kelechi Ihenacho.

Skuadra e Jose Mourinhos në minutën e 42, kur Zlatan Ibrahimovic shënoi golin e vetëm për skuadrën e tij.

Edhe në pjesën e dytë kishte raste të shumta, ku veçohet shtylla e De Bruyne dhe goli i anuluar i Marcus Rashford për shkak të pozitës jashtë loje.

Pas kësaj ndeshje, City është lider me tre pikë më shumë se United, skuadër e cila pëson humbjen e parë në këtë sezon nën drejtimin e Mourinhos. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending