Connect with us

Lajme

Çitaku komenton zgjedhjet në SHBA: S’do të ndryshojë qasja amerikane ndaj Kosovës

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka thënë se dita e zgjedhjeve atje është plotë dramë dhe intensite.

Published

on

Çitaku, në edicionin special në Klan Kosova ka thënë se pavarësisht rezultatin të zgjedhjeve që do të nxjerrin fituesin për president, qasja e Kosovës nuk do të ndryshojë.

“Rezultatet do të dalin në orët e hershme të mëngjesit. Në SHBA ka gjashtë zona të ndryshme kohore se rezultati nuk do të dihet përnjëherë”.

Ajo ka thënë se janë shtetet si Ohajo, Florida, Pensilvania, Neë Hampshire që edhe përcaktojnë fituesin.

“Është herët të flitet edhe për Exit Poll, ato do të dalin pasi të mbyllen vendvotimet”.

“Në SHBA fushata zgjedhje është shumë e gjatë, partitë kanë procesin e brendshëm të nominimit që zgjatë me muaj të tërë. Është proces krejt tjetër nga ai në Kosovë dhe vendet evropiane”, ka shtuar Çitaku.

Ajo në fund ka thënë se këto zgjedhje janë shumë të rëndësishme, për Kosovën dhe mbarë botën.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending