Connect with us

Sporti

Cikalleshi mbetet në Istanbul Basaksehir

Published

on

Sokol Cikalleshi ishte një nga futbollistët që u dalluan në pjesën e dytë të sezonit te skuadra e Akhisarit në Superligën turke.

 Kjo skuadër e mbylli fazën e parë duke luftuar për mbijetesën, ndërkohë që në të dytën arriti që të sigurojë mesin e artë të tabelës, duke qenë pak pikë larg zonës së Evropës.

Së fundmi, drejtuesit e Akhisarit kanë nisur bisedimet zyrtare me skuadrën që zotëron kartonin e bomberit shqiptar, Bashakshehirin.

Trajneri i Akhisarit deklaroi disa ditë më parë se e ka kërkuar me ngulm shqiptarin që ta ketë edhe sezonin e ardhshëm.

Me paraqitjet e tij dhe me shtatë golat e shënuar në 14 ndeshje, Cikalleshi ka bindur në skuadrën turke.

Mirëpo, Bashakshehir nuk kërkon të nxitohet. Drejtuesit e kësaj të fundit kanë bërë me dije se nuk do të lënë të lirë shqiptarin që të huazohet, pa gjetur më parë zëvendësues për të.

Ata janë në kërkim të lojtarëve të duhur për të plotësuar kontingjentin dhe më pas do të vendosin për lojtarët që do të japin në huazim.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending