Connect with us

Lajme

Çifti me fat, fitojnë lotarinë për herë të tretë, arrijnë shumën prej 6 milionë dollarësh

Një çift kanadez duhet ta quajnë veten vërtet me fat. Kanë fituar për herë të tretë llotarinë. Barbara dhe Duglas Fink kanë fitur 6.1 milionë dollarë në llotari.

Published

on

 

Sipas një njoftimi për shtyp lotaria “Ëestern Canada Lottery” ka thënë se ky  ishte deri tani çmimi më i madh i fituar deri tani.

Ata kanë fituar edhe dy herë të tjera. Në vitin 1989 ato kanë fituar 128.000 dollarë dhe në vitin 2010 kanë fituar 100.000 dollarë.

Sipas organizatorëve të lotarisë  çifti ka thënë se ato do të përdorin paratë për të sigurar të ardhmen e fëmijëve të tyre.

“Familja vjen e para” tha zonja Fink. “Ne duam të sigurojmë të ardhmen e vajzave dhe nipërve tanë.”

Ato do ti shpenzojnë të gjitha fitimet për veten e tyre. Zoti Fink është shprehur se ato kanë planifikuar të udhëtojnë dhe të blejnë një shtëpi të re. “Barbara dëshiron një shtëpi të re dhe ajo do ta blejë atë.”      /Oraneës.tv/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending