Connect with us

Lajme

CIA gjen prova të mjaftueshme se janë përdorur armët kimike në Siri

Published

on

Drejtori i CIA-s Mike Pompeo tha se Shtetet e Bashkuara posedojnë prova se ushtria siriane ishte përfshirë në përdorimin e armëve kimike në krahinën siriane të Idlibit viteve më parë.

“Unë i kam thënë atij (Trump) se komuniteti i inteligjencës ka nxjerrë disa përfundime që lidhen me përdorimin e armëve kimike nga regjimi sirian… E di se komuniteti i inteligjencës ka evidencë të mjaftueshme… I kam thënë Presidentit se kemi informacione të besueshme se vërtetë ka ndodhur një gjë e tillë në atë vend”, tha Pompeo të martën pas një shuajtje ditore me Aleancën e Sigurisë të Inteligjencës Kombëtare.

Në një intervistë për Radio Sputnik, Oleg Glazunov, analist ushtarak dhe profesor i sociologjisë në Departamentin e Shkencave Politike e hedh poshtë deklaratën e Pompeo-s, raporton Sputnik, transmeton Periskopi.

“Nuk ka kurrfarë evidence. Këto janë politika me standarde të dyfishta. Vetëm të kujtojmë situatën me Irakun – kur janë përodrur armët kimike dhe substancat e bardha që t’i acarojnë nervat. Më vonë kur janë gjetur të gjitha këto janë falsifikuar. Tani, përsëri këto konsiderohen si të rreme”, tha Glazunov./Periskopi/

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending