Connect with us

Sporti

Chicago mposht Lakers

Jimmy Butler, me 40 pikët realizuara sot në mëngjes, i dha fitoren skuadrës së Chicago Bulls, që mundi 118-110 Lakers, ndeshje e luajtur në Los Anxhelos, shkruan Telesport.al

Published

on

Një ndeshje ku Butler ishte vendimtar, ndërsa për Lakers nuk mjaftuan 25 pikët e Lou Williams.

Fiton Denver, 105-91 ndaj Utah Jazz, dy ekipe që këtë sezon kanë patur mjaft luhatje me lojën e tyre.

Gjashtë lojtarë të Denver realizuan mbi 10 pikë, ndërsa 25 pikët  e Hayëard mbetën për statistikë.

23 pikët e Rudy Gay i dhanë fitoren Sacramenton, që mundi 102-99 Toronton (Valanciunas 23 pikë e 14 rebaund).
Koha shtesë është fatale për Oklahomën, që u mund në fushën e saj 115-111 nga Indiana (Teague 30 pikë), ndeshje spektakolare dhe me rivalitet.

Mbrëmje magjike për Westbrook, që realizoi 31 pikë, 11 rebaund e 15 asist, por që s’mjaftuan për të evituar humbjen.

Portland mposht 129-109 Brooklyn, në një takim ku miqtë patën vazhdimisht epërsi dhe ku diferencën e bëri McCollum me 33 pikë.

Triumfon edhe ekipi i New York, që mundi 104-94 Atlantën, dy ekipe pretendente në Lindje (Anthony 31 pikë).

REZULTATET E SOTME

New York – Atlanta, 104-94 Brooklyn – Portland, 109-129 Oklahoma – Indiana, 111-115 Denver – Utah Jazz, 105-91 Sacramento – Toronto, 102-99 Lakers – Chicago, 110-118.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending