Connect with us

Sporti

Chelsea eliminon Leicesterin nga Kupa EFL

Published

on

Chelsea ka shënuar fitore si mysafir përballë Leicester Cityt me rezultat 2:4, në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të Kupës EFL.

Të parët që avancuan ishin vendësit me dy golat e Shinji Okazaki, i cili shënoi në minutën e 17 dhe 34.

Rezultati u ngushtua nga mbrojtësi i Chelseat Gary Cahill, i cili shënoi në minutën e 45.

Goli i barazimit për londinezët erdhi nëpërmjet mbrojtësit tjetër, Cesar Azpilicueta, i cili shënoi një gol tejet të bukur në minutën e 50.

Ndëshkimi me karton të kuq i futbollistit të vendësve, Marcin Wasilewski, i dha një kahje tjetër ndeshjes.

Kjo bëri që mysafirët të hidhen në sulm duke kërkuar fitoren dhe duke shfrytëzuar mungesën e një lojtari të kundërshtave.

Dhe kjo pati rezultat, kur Cesc Fabregas shënoi golin e avantazhit për skuadrën e tij në minutën e 92, ndërsa vetëm dy minuta më vonë po i njëjti lojtar vulosi rezultatin e këtij takimi 2:4.

Me këtë fitore të kaltërit e Londrës kalojnë në fazën 1/8 të Kupës EFL. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending