Connect with us

Sporti

Çfarë vendimi morri CAS për Kosovën?

Federata e Futbollit të Kosovës në maj të këtij viti, është bërë anëtare e plot e UEFA-s në Kongresin e mbajtur në Budapest të Hungarisë.

Published

on

Federata e Futbollit të Serbisë pretendon se Kongresi ka shkelur statutin duke pranuar Kosovën si pjesë të saj, shtet i cili nuk është pjesë e Kombeve të Bashkuara, shkruan lajmi.net.

‘Sportske.net’ shkruan se në seancën dëgjimore të mbajtur sot, Federata e Futbollit të Serbisë është përfaqësuar nga ish presidenti Tomislav Karaxhiç, dhe sekretari i përgjithshëm Tomisalv Ivkovic.

Palët e përfshira në këtë çështje sot kanë paraqitur argumentet e tyre para kryetarit të Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv, përcjell lajmi.net.

Pas prezantimi të argumenteve, kryetari i Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv ka deklaruar se vendimi përfundimtar për këtë çështje do të publikohet në një kohë shumë të shkurtër. /Periskopi.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending