Connect with us

Sporti

Çfarë shkruhej në letrën që u gjend afër vendin ku shpërtheu autobusi i Dortmundit?

Published

on

Mbrëmjen e djeshme çerekfinalja e Champions League mes Borusia Dortmund dhe Monakos për pak sa nuk u kthyer në një tragjedi për futbollin.

Pak para fillimit të ndeshjes një bombë ka shpërthyer shumë pranë autobusit të ekipit gjerman duke lënë të plagosur futbollistin Marc Bartra, i cili u dërgua me urgjencë në spital.

Nga hetimet e para, thuhet se në vendngjarje është gjetur një letër në të autori i saj kishte marrë përsipër aktin. Policia gjermane nga ana tjetër tha se bëhej fjalë për një pajisje serioze shpërthimi se dhe objektivi ka qenë pikërisht autobusi i skuadrës.

Ndeshja do të zhvillohet sonte në orën 18:45, nën masa të forta sigurie, pasi nuk përjashtohet pista e një akti terrorist./opinion.al

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending