Connect with us

Lajme

Çfarë po përgatit Kim Jongu? Koreja e Veriut urdhëron evakuimin e menjëhershëm të mijëra banorëve

Published

on

Koreja e Veriut ka urdhëruar evakuimin e menjëhershëm të 600.000 banorëve në Phenian ndërkohë që frika nga një pushim i mundshëm amerikan pas mbërritjes së luftanijeve, po rritet.

Mediat e Koresë së Jugut raportojnë  se lideri diktatorial Kim Jong-un mund të përgatitet për të vepruar disa muaj, pas testimit të armëve bërthamore.

“Daily Star” raporton se ‘zyrtarët e Koresë së Veriut njoftuan  për një ngjarje e madhe dhe të rëndësishme ditëm e sotme.

Gjithashtu, gazetarëve të huaj ju është thënë të përgatiten për ngjarjen më të madhe kombëtare të Koresë së Veriut, e quajtur “Dita e Diellit”.

Rreth 200 gazetarët e huaj ndodhen në Phenian, ndërkohë që vendi shënon 105 përvjetorin e lindjes të presidentit themeluese të Koresë së Veriut,  Kim Il Sung më 15 prill.

Zyrtarët në Korenë e Veriut kanë paralajmëruar se një konflikt i armatosur mund ë shpërthejë  çdo minutë falë gjendjes “tejet të tensionuar” në Gadishullin Korean./SYRI.net/ 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending