Connect with us

Lajme

Çfarë po ndodh në kufi me Ukrainën? NATO dërgon batalion

Published

on

NATO-ja e ka aktivizuar një batalion të ri shumëkombësh në Poloni, afër kufirit me Kaliningradin e Rusisë, derisa presidenti i Polonisë, ka vlerësuar se ky ishte “një moment historik”, për vendin e tij.

Zyrtarët thanë dje se batalioni ishte stacionuar afër vendit Orzyzh, 60 kilometra nga kufiri me Kaliningradin, që është një territor rus i ndarë nga Rusia, në Detin Baltik.

Kjo njësi do të jetë nën komandën e Shteteve të Bashkuara dhe do t’i ketë afro 1 mijë ushtarë, përfshirë pjesëtarët nga Rumania dhe Britania, ndërsa pritet që ushtarët nga Kroacia do të bashkohen më vonë.

Aleanca veriatlantike po e forcon praninë e saj në pjesën lindore të Evropës, për t’i siguruar aleatët në periudhën e një vetëbesimi të rritur të Rusisë, pas aneksimit ilegal të Krimesë së Ukrainës dhe mbështetjes së Moskës për separatistët në pjesën lindore të Ukrainës./Rel/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending