Connect with us

Lajme

Çfarë ndodhi në përleshjen e armatosur mes reperëve në Prishtinë

Published

on

Në rrugën “Tringë Ismajli” në Prishtinë, dje rreth orës 17:18, ka ndodhur një përleshje e armatosur mes dy grupeve reperësh.

Me këtë rast, siç njofton Policia e Kosovës zyrtarisht, janë arrestuar katër të dyshuar meshkuj shqiptarë, tre shtetas të Kosovës dhe një shtetas i Shqipërisë, pasi që të njëjtit pas një zënke të çastit janë përfshirë në një përleshje fizike në mes veti.

“Gjatë përleshjes, të dyshuarit kanë përdorur edhe armë zjarri. Si pasojë e përdorimit të armëve të zjarrit, njëri nga të dyshuarit (shtetas i Shqipërisë) si dhe një viktimë mashkull K/Shqiptar janë plagosur. I dyshuari i plagosur, pas pranimit të tretmanit mjekësor, është liruar, kurse viktima i plagosur është ndaluar për tretman të mëtutjeshëm mjekësor në QKUK”, njofton Policia e Kosovës, raporton Koha.net.

Në vendin e ngjarjes, në cilësi të provave materiale, është gjetur dhe konfiskuar një revole me një karikator me 3 fishekë.

Me urdhër të prokurorit, dy nga të dyshuarit, shqiptarë të Kosovës, janë dërguar në mbajtje, kurse dy të dyshuarit tjerë, njëri shtetas i Kosovës dhe tjetri i Shqipërisë, janë liruar në procedurë të rregullt.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending