Connect with us

Lajme

Çështje të pazgjidhura – Pjesa VI

Published

on

Këto pyetje janë përmbledhur nga Kallxo.com. Ato i risjellë sërish Periskopi.

 Përse edhe pas dy vrasjeve të konfirmuara, Gani Geci nuk ndodhet në burg, por vazhdon të kontaminoj opinionin publik me akuza vrasjesh e haraçi, të cilat nuk hetohen asnjëherë?

Përse ish ministri i Ministrisë së Transportit dhe Postë-Telekomunkacionit Fatmir Limaj nuk u hetua asnjëherë për marrëveshjen monopolizuese në homologimin e veturave në Kosovë?

Po ata të cilët vendosën monopol në arka fiskale?

Çka u bë me shkresën e Agjencisë Kundër Korrupsion e cila konstatoi se Qeveria e Kosovës ka bërë shkelje ligjore në së paku 17 emërime për anëtar bordesh të ndërmarrjeve publike?

Përse Bordi dhe ministri Stavileci nuk dhanë përgjegjësi politike për vendimin e tyre për të kthyer në pozitën e Kryeshefit Ekzekutiv Gjelosh Vatajn, edhe pse auditori i brendshëm i Ujësjellësit Prishtina kishte konstatuar shumë vite me radhë se ka keqpërdorime financiare dhe probleme me menaxhim?

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending