Connect with us

Lajme

Censura në Moskë, mbyllet zyra e organizatës për mbrojtjen e të drejtave të njeriut

Autoritetet e qytetit në Moskë gjatë natës së kaluar e mbyllën zyrën e organizatës joqeveritare për mbrojtjen e të drejtave të njeriut Amnesty International (AI).

Published

on

Drejtori i zyrës ruse të AI Sergej Nikitin deklaroi se të punësuarit, kur kanë mbërritur në mëngjes në punë, kanë hasur në bravë të ndërruar dhe etiketë të ngjitur me logon e autoriteteve të qytetit.

Sipas tij, organizata i ka shfrytëzuar këto hapësira me qira për 20 vjet.

Organizatat për mbrojtjen e të drejtave të njeriut në Rusi viteve paraprake ankoheshin prej presioneve duke përfshirë edhe kanosje ndaj anëtarëve të tyre dhe ligje kontroverse me të cilat rregullohet puna e organizatave joqeveritare.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending