Connect with us

Lajme

Çeku: UÇK nuk ka bërë luftë kundër civilëve

Ish komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Agim Çeku ka thënë se kur nuk munden ta zhbëjnë UÇK-në, filluan t’i godasin njerëzit e UÇK-së me procese gjyqësore.

Published

on

Çeku theksoi se u fol shumë për vlerat e UÇK-së, e vlera më e madhe e UÇK-së është lufta e pastër, ku siç  th ai nuk do mbetet në histori që UÇK ka bërë luftë kundër civilëve.

“Atëherë kur nuk munden ta zhbëjnë UÇK-në, filluan t’i godasin njerëzit e UÇK-së me procese gjyqësore. Ne duhet ta mbrojmë UÇK-në. Serbia nuk ka hequr dorë nga Kosova. Projekti i Serbisë është që Kosova të dështojë si shtet. E kemi votuar Gjykatën Speciale edhe pa dëshirën tonë, se kemi thënë se jemi të gatshëm të dalim para drejtësisë”, ka thënë deputeti i PDK-së.  Ai ka përmendur gjyqet vendore dhe ndërkombëtare, por ka theksuar se gjyqi më i rëndësishëm është ai i popullit./KosovaPress/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending