Connect with us

Lajme

“Çdo shtet që mbështet Gylen do të jetë në luftë me Turqinë”

Published

on

“Çdo shtet që do të mbështesë Gylen do të jetë në luftë me Turqinë” Kjo ishte deklarata që kryeministri truk Binali Yildirim dha në një konferencë për median rreth orës 11:30 minuta që u transmetua live në tv.

Cdo shtet që mbështet Gylen nuk do të jetë më mik i Turqisë dhe do të konsiderohet në luftë me Turqinë”

Aktualisht Gylen jeton në ekzil në SHBA.   Ai përshkruhet si njeriu i dytë më i fuqishëm në Turqi. Qeveria e akuzon Gylen si organizatorin e grushtit të shtetit ndërsa vetë  Gylen i ka hedhur poshtë këto deklarata.

“Grushti i Shtetit ishte një njollë e zezë në demokracinë turke” tha kryeministri turk.

Ai u shprehu mirënjohës të gjithë qytetarëve të cilët dolën në rrugë për të mbrojtur demokracinë.

‘Kemi gjithë situatën nën kontroll. Organizatorët e grushtit të shtetit janë para drejtësisë. Përgëzoj punën e forcave të sigurisë. Tentativa për grusht shteti nuk ishte nga e gjithë ushtria por nga një grup i vogël.  Vlerat e demokracisë kanë triumfuar. Ka të vrarë e të plagosur, mes tyre forca policore, ushtarakë e civilë

Kryeministri turk, Yildirim deklaroi se janë 161 të vdekur dhe rreth 1440 të plagosur gjatë përleshjeve të mbrëmjes duke u gdhirë e shtuna 16 korrik 2016. Më shumë se 2800 anëtarë të forcave të armatosura janë arrestuar.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending