Connect with us

Lajme

Çaushi: Me tema të paqena, po maskohen çështjet që rëndojnë qytetarët

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Driton Çaushi thënë se debatet e kohëve të fundit për kombin janë shterpë, transmeton Klan Kosova.

Published

on

Ai ka thënë se në periudhën derisa flitej, ka pasur shumë gjera të tjera që kanë ndodhur e që janë në dëm të Kosovës.

Ky është postimi i plotë i Çaushit, ku mund të gjeni pikat që ka përmendur:

“Pasi kaluan afër dy javë me debate shterpë e qesharake mbi kombin do ishte ndoshta e dobishme të pyesim se mos vallë ndodhi diçka tjetër në Kosovë gjatë këtyre ditëve.

15.10.2016

Rreth 7500 qytetarë largohen nga Kosova për në Gjermani në periudhën Janar – Gusht.

Fjala është për pajisje me viza pune, me mundësinë e bashkimit të mëvonshëm familjar dhe lejes për qëndrim të përhershëm.

Ata që premtonin 200.000 vende pune tani mburren me largimin sistematik të të rinjëve të kualifikuar drejtë Perëndimit.

17.10.2016

Afër 100.000 qytetarë të Kosovës mbijetojnë nga ndihmat sociale. 17,6 % të qytetarëve në varfëri të plotë. Niveli i varfërisë nuk po shënon ulje.

18.10.2016

Memorandumi për borde me Ambasadën Britanike, i destinuar për dështim.

19.10.2016

Zëvendësi i Mustafës, Stojanoviq, në Bruksel për Trepçën.

19.10.2016

Departamenti Amerikan i Shtetit: Kosova, burim dhe destinim i trafikimit me njerëz.

20.10.2016

Lirohet Nuhi Uka, ish kryetari I Gjykatës Komunale të Prishtinës, i akuzuar për krim të organizuar.

Është e pafalshme që në realitetin aktual të lejojmë ndërtimin e temave të paqena, duke maskuar kështu me apo pa dashje çështjet që për çdo ditë rëndojnë mbi qytetarin tonë.”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending