Connect with us

Lajme

Çaushi: Në rastin Dehari është shkelur Kushtetua dhe Konventa Evropiane për të Drejtat e Njeriut

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Driton Çaushi tha se të paktën janë shkelur katër parime të Konventës Evropiane për Mbrojtjen e të Drejtave të Njeriut.

Published

on

“Gjatë gjithë kësaj kohe ka pasur shkleje të drejtave të njeriut dhe kemi shkelje të parimeve të Konventes Evropiane për Mbrojtjen e të drejtave të njeriut, së paku janë shkeluar katër parime”, tha Çaushi në një konferencë të Lëvizjes Vetëvendosje.

Jo vetëm kjo konventë, sipas Çaushit në rastin Dehari është shkelur edhe Kushtetuta e Kosovës.

“Duhet përmendur një, që Kushtetuta obligon respektimin e këtyre parimeve themelore të kësaj konvente evropiane për të drejtata e njeriut. Në rastin e Astrit Deharit në mënyrë të qartë është shkeluar edhe Kushtetuta eKosovës”, tha ai. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending