Pr 5°C
Botërori 2018

Traktoristi iltalian Dario Gambarin ka ‘krijuar’ një imazh gjigand të Kupës Botërore së bashku me…

17 Kor, 10:25

Kampionati Botëror Rusia 2018 tani cilësohet si njëri ndër më të mirët të mbajtur ndonjëherë.…

17 Kor, 9:30

Ndërkohë që edhe ky Botëror përfundoi, kanë dalë edhe formacionet më të mirë dhe më…

16 Kor, 18:34

Nicolas Burdisso ka zbuluar se ka patur një konfrontim fizik në dhomën e zhveshjes me…

16 Kor, 18:30
Adnan Januzaj nominohet për golin më të bukur të Botërorit (Video)

Futbollisti i Kombëtares së Belgjikës, me prejardhje nga Kosova, Adnan Januzaj  është nominuar për golin…

Updated 4 vite ago

UEFA: Kombëtaret europiane dominuan Botërorin e Rusisë

Presidenti i UEFA, slloveni Aleksander Ceferin, tha pas përfundimit të Botërorit të Rusisë se “futbolli…

Updated 4 vite ago

11-shja më zhgënjyese e Kupës së Botës

Ka përfunduar Kupa e Botës “Russia 2018” dhe kampion botëror u shpall Franca, e udhëhequr…

Updated 4 vite ago

Macron në zhveshtoren e kroatëve, qetëson fëmijët e tyre

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka bërë një gjest të madh pas humbjes së Kroacisë…

Updated 4 vite ago

Modric dhe Rakitic i thonë lamtumirë njëri-tjetrit me dy dedikime emocionuese

Luka Modriç dhe Ivan Rakitiç kanë formuar një çift historik, që e ka udhëhequr Kroacinë…

Updated 4 vite ago

Të dehur tapë, ja çka bëjnë lojtarët kroatë me mëngjes (Video)

Pasi humbi Kroacia kundër Francës me rezultatin 4-2 në finalen e mbrëmshme në Moskë, duket…

Updated 4 vite ago

Momenti që ju ka ikur- Gruaja pas Putinit vjedh medaljen dhe e fut në xhep (Video)

Në kohën kur të gjithë ishin mes emocioneve të forta teksa ndiqnin kurorëzimin e kampionëve…

Updated 4 vite ago

Formacioni më i mirë i Botërorit Russia 2018

Botërori i Rusisë përfundoi me kampionen e re, Francën, e cila mposhti në finale Kroacinë…

Updated 4 vite ago

Giroud me asnjë goditje drejt portës shpallet kampion i botës

Franca arriti të shpallej kampione e Botës, por me gjithë rekordet që vendosën disa prej…

Updated 4 vite ago

Shikoni gjithë golat e Botërorit Rusia 2018 (Video)

Botërori Rusi 2018 do mbahet mend si botërori i surprizave dhe gjithashtu si botërori i…

Updated 4 vite ago

Afrikanët i gëzohen suksesit të Francës

Interesimi i drejtpërdrejtë i Afrikës për kampionatin botëror “Rusia 2018” përfundoi herët dhe ishte zhgënjyes,…

Updated 4 vite ago

Will Smith për Era Istrefin: Je një shpirt i bukur (Foto)

Will Smith është një nga aktorët më të famshëm në botë, që dikur ishte edhe…

Updated 4 vite ago

Festa për Botërorin, dy viktima në Francë

Fitorja e Francës në Botëror provokoi incidente në disa qytete franceze. Si pasojë, dy persona…

Updated 4 vite ago

Gjëra interesante të këtij Botërori që ndoshta nuk i keni vërejtur

Finalja e Rusi 2018 mes Francës dhe Kroacisë ka qenë një ndeshje shumë e veçantë,…

Updated 4 vite ago

Djali i Modric e injoroi keq Presidentin e Francës (Foto)

Presidenti francez, Makron ka bërë një gjest fantastik duke i vizituar në zhveshtore futbollistët e…

Updated 4 vite ago

Tifozja seksi e Kroacisë mori vëmendjen edhe në ditën finale (Foto)

Tifozja më e popullarizuar kroate, Ivana Knoll, nuk ka mundur të mungojë në finalen e…

Updated 4 vite ago